Zielone ściany i ich funkcje

Jeżeli lubicie zieleń, natomiast nie macie ogrodu, czy odmiennego miejsca, w którym moglibyście zorganizować tego rodzaju powierzchnię, zainteresować Was mogą tak nazywane green walls czy living walls, więc ogrody wertykalne. Te naścienne ogrody są dobrym sposobem na ożywienie pomieszczenia oraz nadanie mu indywidualnego stylu. Poza plusem estetycznym pionowe ogrody mają także pozostałe zalety. Są naturalnym filtrem powietrza, stanowią barierę dźwiękową oraz stanowią prawdziwą separację termiczną. Jakie jeszcze zalety ma Sklep Green-Designers – zielona ściana?

Ogród wertykalny – właściwości zielonych ścian

Ogród wertykalny to nic odmiennego jak instalacja roślinna umieszczana na pionowej przestrzeni, ścianie. Dzięki niej możemy zaprojektować ogród właściwie gdziekolwiek – oszczędzając miejsce na balkonie, tarasie, biurze, restauracji, natomiast choćby domowym pomieszczeniu. Ogrody wertykalne odmiennie zwane są ścianami życia – korzystnie działają na własne zdrowie, natleniają wnętrza, dają odprężenie oraz odpoczynek. Jest to wyjątkowo istotne dla osób, jakie ze względu na niewielką przestrzeń nie mogą pozwolić sobie na klasyczny ogród.

Obrazy z mchu

Obecnie niezwykle dużym zaciekawieniem cieszą się także obrazy z zieloną kompozycją. Dzięki zastosowaniu roślin możemy przygotować prawdziwe arcydzieło sztuki. W zależności, od budżetu, bądź możliwości aranżacyjnych, możemy dobrać dany rozmiar, do którego zostaną dostosowane wyselekcjonowane rośliny.

Dobór roślin

Jeżeli zakładamy ogród wertykalny w biurze należałoby dobrać rośliny mało wymagające jeżeli chodzi o ich uprawę i takie, które nie wymagają wielkiego nasłonecznienia. Od lat popularne natomiast ostatnio zapomniane takie jak : zielistka bądź paproć. Dobrze również prezentować się będą : epipremnum, marantha, ficus pumila, skrzydłokwiat natomiast również naphroplepis bądź dracena mini. Z paprotek zalecamy Davalię. Jeżeli planujemy mieć trochę kwiatów, można pokusić się o chryzantemę bądź gerberę.

Umożliwiają w utrzymaniu dobrej wilgotności

Zielona ściana w salonie ma duże znaczenie ze względu na skłonność do utrzymania w pomieszczeniu klimatu, jaki jest odpowiedni dla działania człowieka. Rośliny mogą trzymać wilgotność oraz przeciwdziałać przesuszaniu się powietrza w pomieszczeniu. Jest to niezbędne podczas upałów i zimy. Wówczas to ogrzewanie salonu może doprowadzać do przesuszania się powietrza. To z kolei wiąże się z przesuszeniem skóry, uczuciem suchych oczu, natomiast również suchymi błonami śluzowymi nosa.